Kanādas Austruma Kopa

2009 9 februāris

Austruma Vecākā 2009 gada Ievads

Filed under: Austrums,Informācija — austrumskanada @ 7:00 pēcpusdienā
Tags: , ,

Krišjāns Valdemārs, mūsu akadēmiskās vienības tēvs, raksta, ka tautas īstā bagātākā manta ir tie jaunekļi, kuri savas garīgās dāvanas pilnīgi izkopj, ar zināšanām tās izrotā un tad, cik vien iespējams un kur varēdami, tās tautai par labu izlieto. Šo visdārgāko mantu, latviešu jaunekļu gara spēkus, vajag kopt cik vien iespējams.

Jauni biedri ir Austruma nākotne un jauni biedri ir labāk jāieinteresē mūsu vienībā.

Ko darīt? Piemēram –

  • Stāstīsim vairāk par Austrumu, lai vairāk Toronto latviešu jaunieši zinātu kas mēs esam, ko darām.
  • Es uzņemos sastrādāt cieši ar mūsu biedruzini, lai apzinātu un aicinātu plašāku viesu skaitu uz mūsu viesu vakariem.
  • Esmu sevišķi gandarīts, ka šī gada Austruma valde ir lēmusi dibināt jaunu Austruma ,,rakstu darbu”stipendiju, ko pasniegs Toronto latviešu ģimnāzijas skolniekam par labām sekmēm. Uzņemos apciemot Ģimnāziju, lai izreklamētu Austrumu un šo stipendiju.

Mens sana in corpore sano – veselīgs prāts un veselīgs augums – ir vērtīga filozofija ikkatram indivīdam, un arī vērtīgs doma grauds ikkatrai organizācijai. Ar šo parunu, senais filozofs aicina apsvērt līdzsvaru, jo tikai ar līdzsvarotu pieeju- kā indivīds, tā arī organizācija – var sev nodrošināt veselību un pastāvēšanu.

Pieņemsim šo parunu – Mens sana in corpore sano- kā metaforu un pieņemsim Kanadas Austruma kopas biedrus zem 40 gadiem kā ,,augumu”, un tos virs 40 gadiem kā mūsu ,,prātu”. Tad, salīdzinot biedru skaitu virs, un zem, 40 gadiem, laikam jāspriež, ka te nu kaut kas nav līdzsvarā – vai mums liela galva vai augumam maz muskuļu? Visi kopā piestrādāsim, lai augums saņemas un labāk pielīdzinās mūsu lielai un gudrai galvai! Esmu pārliecināts, ka ar apņemšanos, nodošanos un darbības kaislību mēs Austruma līdzsvaru panāksim!

Īsi par sevīm – Cenšos pielietot Mens sana in corpore sano kā vienu savas dzīves filozofiju. Esmu ieguvis divus bakalaura grādus (antropoliģijā un politiskās zināšanās) McMaster Universitātē un esmu iecerējis turpināt studijas šoruden. Esmu jau deviņus gadus roveru vadītājs Aiviekstes skautu vienībā Hamiltonā un 2008. gadā uzņēmos vienības priekšnieka amatu. Savu brīvo laiku pavadu dejojot ar Toronto Diždanci un trenējoties ar triatlona komandu, kura piedalīsies Kanadas un ASV līmeņa sacensībās šovasar.

Kā Austruma vecākais, apsolos visiem spēkiem censties strādāt Austruma labam un novēlu šī gada valdei labas sekmes un rosīgu darbību.

Patiesā cieņā,

sav. Jānis Kārlis Kļaviņš V


jkk-gadasvetki-2008


Advertisements

1 komentārs »

  1. 🙂

    Mums vajadzētu vairāk vingrot, gluži kā to ieteica (un paģērēja) vb. Jānis Ducens mūsu varonīgajai armijai, lai būtu garā drosmīgāki un biedrībās rosīgāki, draudzīgāki. Daudz darba, maz laika

    Komentārs by Armands — 2009 12 februāris @ 4:37 pēcpusdienā | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: