Kanādas Austruma Kopa

2008 2 aprīlis

Austruma valdes sede

Filed under: Austrums,Valdes Sedes — austrumskanada @ 1:06 pēcpusdienā
Tags: , , ,

Elmars, Jancis, Aldis, Zanis, Andris B., Andris R., Janis

Austruma Kanādas kopas 2008. gada 29. marta valdes sēde.

Piedalās Elmārs B., Jānis K., Aldis Z., Žanis V., Andris B., Andris R., un Jānis V..

Sēdi vada Žanis sekojot viņa iepriekš izsūtītiem e-pasta punktiem

Andris B., Jānis V., un Žanis dalījās ar saimnieku darbiem.

Oficiāli sēde sākās ap 1:30 pp. kad visi apsēdās.

Jānis V. protokolē.

1. Kases ziņojums. Elmārs izdalīja “Ienākumu un izdevuma pārskatu no š.g. 1.jan līdz 28.martam”. Bija jāpaskaidro kā radās $554.82 izdevums sakarā ar vēstures grāmatas ziedojumiem. To pieprasīs atmaksāt (no Austruma Fonda) par zaudētām zummām pārsūtot un pārvēršot CAD ziedojumus uz “apaļiem latiem” (piemēram 100Ls) Latvijā. Šobrīd kasē ir $4493.47 kapitāla vajadzībām un $2909.24 darbībai.

2. Apdrošināšana. Elmārs ir runājies ar firmu, kas apdrošina igauņu vasarnīcas līdzīgas tām, kas atrodas Sidrabenē. Ja Austrumkalnu (māju) apdrošina par $80,000. un “liability” par $2,000,000. tad Austrumam, kā grupai, tas izmaksātu $2000 gadā. Bet, ja būtu indivīda vārdā kā “second residence”, tad būtu tikai $600. Elmars iesaka ka kādam būtu jāuzņemās šō lomu, pie reizes pierakstoties uz $80,000 hipotēku Austrumam. Hipotēka ir svarīga ja gadijumā viņš, viņa mantinieki, vai viņa aizdevēji mēģinātu pārdot Austrumkalnus – tādā gadienā būtu jaatmaksā Austrumam $80,000 hipotēku. Viņš pats ir ar mieru to darīt, ja citi piekrīt.

Bija runa, ka $80,000 ir pārāk liela (vai pārāk maza) summa – respektīvi, ka austrumieši varētu uzbūvēt līdīgus Austrumkalnus, pa dalai ar pasa spēkiem kā vienmēr, par apm. $40,000. Toties, Jānis K. pieminēja ka Sidrabenes kafejnīcas atjaunošana ir palikusi daudz dārgāka nekā paredzēja sakarā ar visām atļaujām u.t.t. ko vajadzēja.

Sekoja plašas debates par tēmu vai šodien pat drīkstētu būvēt mūsu veida ēku – bet visi piekrita, ka apdrošināt vajag. Aldis teica, ka šajos laikos $5M (nevis $2M kā Elmārs bija izcenojis) “liability” nebutu neparasta – un citi piebildēja, ka cena nebūtu daudz dārgāka. Elmāram šīs cenas jāpārbauda. Jānis K. pacela domu dabūt pilnīgi neatkarīgu “quote” Hamiltonā, vai no cita sidrabenieša apdrošināšanas firmas. Šo pienākumu, tūdaļ, pārējie uzdeva Jānim K. pašam, jo Elmārs ticēja ka viņš pats sev nevarētu neko lētāku atrast (jo viņam māja, uc. jau ir pie minētās firmas). Jānis V pieminēja, ka viņš domā, ka senāk Austrumkalni jau bija viena ‘īpašnieka’ vārdā, Žaņa Epnera, tieši apdrošināšanas dēļ. Elmārs pieminēja ka ja viņš būtu reizē valdes loceklis un austrumkalna “īpašnieks”, tad vins nevaretu balsot valdes sēdēs par Austrumkalna lietām.

3. Austrums Inc. formas pildīšana. Pēc debatēm, tomēr visi vienojās, ka esošai valdei jāizpilda šīs vienkāršās gadskārtējās formas, pat ja mūsu “track record” aizmāršībā, šādās lietās nav spīdoša. Pacēlās doma, ka vajag mazu burtnīcu kur pierakstīti būtu visi gadskārtējie pienākumi. Ideja strauji paplašinājās, ka burtnīcā varētu ierakstīt visu ko vajag valdei zināt, un kādus pienākumus jāizpilda. Andris R. teica, ka daudz šīs informācijas ir jau pierakstīta grāmatā Jauniešu audzināšanas programma un rakstu krājums.

4. Brauciens uz Kalamazū. Andris R. pastāstīja par plāniem, izbraukt 18. aprīlī ap 8:00 no rīta – tikšanās pie Ģirta Kaugara kopā ar citiem austrumiešiem Kārli Kaugaru, Valdi Kalniņu, Uģi Sprudžu, Juri Upatnieku un varbūt vēl kādu. Janis K. pazīst un kontaktēsies ar Sprudža dēliem kā varbūtēji viesi. Pārnakšņošana būtu pie draugiem, un atpakaļ braukšana svētdienā. Potenciāli braucēji: Andris R., Elmārs, Žanis, Mārtiņš M., Juris Zom., Jānis O., varbūt Janis K. (no Detroitas, tajā laikā), un cerams vēl kādi kas varēs tikt.

5. 26. aprīļa sanāksme: divas iespējas referātam a) Mārtiņš V. par zaļo architektūru vai b) Guntis Liepiņš un Uldis Zommers par ceļojumu uz Ugandu. Saimnieks: Andris B. Jānis V. kontaktēs Mārtiņu V.

6. Austrumkalnu talka un verandes ‘deka’ būvēšana. Andris R. prasīja vai patiešām palielināt verandi vajadzīgs (un vēlāk Jānis K. arī pacēla domu ka varbūt būtu gudrāk taupīt naudu nevis būvēt šopavasar – jo varbūt nauda būs vajadzīga citādi uzlabot Austrumkalnus apdrošināšanas vajadzībām). Sekoja īsas ‘asas’ debates: Jānis K. uzsvēra ka šis jautajums taču tika izlemts pilnsapulce, un Jānis V. u.c. piezīmēja ka būvdarbi bieži veicina vispārīgu aktivitāti, un ka deks ir svarīgāka lieta nekā, piemēram, lidojumu biļete viesim gadasvētkos (ja ir tikai naudas jautājums), un ka mums tieši ir kapitala nauda kontā. Andris Z. jau ir plānus uzzīmējis, un visi vienojās, ka Aldis būs galvenais būvjdarbu vadītājs. Talka dienā, 10. maijā, bet vajadzēs vairākas talkas nobeigt būvi. Talkas dienā arī būs parastā aptīrīšana un trepju labošana. Pacēlās doma atvest akmeņus trepju un meža takas vajadzībām. Varbūt sakombinēs kautko sakarā ar vešanu ar Sidrabenes pārvaldnieka, bet nekas netika galīgi izlemts. Arī jāieliek “smoke alarms” un jāpārbauda ugunsdzēšamos tankus.

7. Vasaras sporta un gimenes diena. Plānotais dātums ir 19. jūlijs. Bija ieteikums uzaicināt “bostoniešus un mičiganiešus” pat ja mēs domājam ka tie droši vien netiktu. Bija pārrunas par tīklu, bumbu un ēdienus, bet nekas netika izlemts. Alda “trivia” spēles visiem patikās citās reizēs, ta tad viņu lūdza atkal to izstrādāt šovasar.

8. Parastās rudens sanāksmes. Pastkaste Centrā. Elmārs paziņoja ka nav spējis dabūt atbildi no TLC par pastkastes jautājumu. Rudens sanāsmju plānošanu lika uz maija valdes sēdi laika trūkuma dēļ.

9. 125. Gadasvētki. Andris R. pacēla jautājumu: Vai svētkus rīkosim “vecā” stilā ar atsevišķām pēcpusdienas un vakara programmām, vai ‘jaunā’ stilā ar kopeju formālām un neformālām daļām vienā programmā? Plašas pārrunas izveidojās, un laikam vairumam patikās “vecais” stils, it sevišķi uz lielo jubileju. Jautājums par ko tālākie viesi darītu starplaikā palika neatbildēts jautājums.

Andris R. pats būs Latvijā no maija beigām līdz novembra sākumam, un Jancis būs Dearborn Michigan 4 mēnešus (bet pa nogalēm šeit). Tie būtu gatavi palīdzēt “no tālienes”. Vēl nav izmeklēta rīcības komiteja, bet daži vārdi tika pacelti. Arī runāja par budžetu un vai $50 no galviņas būtu pieņemams biedriem. Andris R. centra “Galerijas” telpa jau ir aizrunājis Austrumam 8. novembri – un to droši vien varēs dabūt arī pēcpusdienā, ja vajag.

Vēl domājam aicināt Ainaru Lerhi, mūsu vēstures grāmatas autoru, ka galveno runātāju – un bija pārrunas vai viņš arī nevarētu runāt citur, piemēram 18. novembrī Hamiltonā. Tas varētu būt mums izdevīgi, palīdzot segt izdevumus. Aldis apsolijās painteresēties par šo ideju. Būs cit blakus darbi svētku vajadzībām – mūzika, dekorācijas utt. utml. Arī bilžu/video izrādi, ko lūdza Jānim V lai saliek. Jubilejas komiteja (un kurš katrs ieinteresētais) tiksies pie Alda , ceturtdien 10.aprīlī plkst 7:00 vakarā.

10. Vēstures grāmata. Andris R. ir uzrakstījis ap 40 lapas, ko mums visiem vajadzētu rūpīgi pārlasīt un palabot un papildināt. Visi klātesošie piekrita Andrim R., ka varbūt ir žēl ka šobrīd vēstures grāmatas nobeigšana tiek sasteigta uz 125.g. jubilejas laiku.

Austrumkalni ziemā

Andris B., Jānis V., Jānis K.

Aldis Z., Andris R., Elmārs B.

Aldis R., Elmārs B, Andris B, Jānis K. Jānis V

Skats no Austrumkalna logiem uz dienvidiem

Jānis K., Aldis K, Žanis V, Andris B, Andris R, Jānis V

Advertisements

1 komentārs »

  1. JUS PIEMINAT SAVA DARBIBAS PLANA ZANI EPNERI.VAINODES NOVADPETNIECIBAS MUZEJS VELAS UZZINAT PAR ZANA EPNERA DZIVI UN DARBU.IEPRIEKS PATEICAMIES.

    Komentārs by alda — 2008 27 jūlijs @ 12:28 pēcpusdienā | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: